جزیره منجیل

کسانی که سد منجیل را دیده اند حتما پشت سد متوجه یک جزیره کوچک هم شده اند این جزیره خدادای که مشرف به سد منجیل و کوه و آب پشت سد است ، در چندین و چند سال قبل تقریبا همزمان با ساخت سد منجیل جاده کشی و جدول گذاری و نما سازیهای زیبای آن انجام شد و " جهت رفع سلامتی " هم یک مجسمه برنزی و سنگین از همسر شاه سابق را وسط جزیره نصب کردند ، چون سد منجیل قبل از انقلاب به " سد " فرح " نامیده میشد طبعا مجسمه را گذاشته بودند آنجا ، همراه با تاسیسات آب .

بعداز انقلاب به هر زحمتی بود مجسمه را خراب کردند و حتما فرستاند کارخانه ذوب ، که حالا به چی تبدیل شد مهم نیست .

اما این جریره زیبا بعد از انقلاب متروکه شد حتی دیگر برق هم ندارد و ما برای رفتن به داخلش به همراه یکی از بچه های شهرداری منجیل واقعا به زحمت افتادیم .

چندین سال است دولتمردان ما متوجه بحث جذب  گردشگر (توریست ) حالا نوع داخلی و خارجیش فرق ندارد شده اند و چه بسا .....  تومان از طریق سازمان ایرانگردی و جهانگردی خرج ساخت و بازسازیها هم کرده اند ولی اینکه این جزیره زیبا را ندیدند جای تعجب دارد .

جزیره ای که فقط نیاز به کمی توجه مدیران دولتی دارد واین در حالیست که بعضی از کشورها برای ساخت یک جزیره چه هزینه هایی که پرداخت نمی کنند ولی اینجا خدا مجانی به ما داده و ما ....   .

/ 3 نظر / 103 بازدید
5tomany

فرصت استثنايي ميدونستي تو هم ميتوني با کارت عابر بانکت هرچقدر که خواستي پول در بياري ؟ --- http://5tomany.blogsky.com

منجیلی

سلام من یک منجیلی هستم خانواده ما چند صد سال است در منجیل ساکن هستند. من جزیره را خوب یادم هست دور مجسمه یک حفاظ شیشه ای هم داشت حیف است که متروکه باشد در فکر هستم یکی از دوستان خارجی مان را متقاعد کنم این جزیره را از شهرداری بخرد و سرمایه گذاری کند. سرمایه دارهای شهر خودمان که ریسک نمی کنند.

آزیتا

بله من هم این جزیره رو بارها و بارها دیدم . حتی یک بار که آب پشت سد پایین بود با ماشین هم به اونجا رفتم . بسیار زیباست و افسوس که کاری برای این جزیره انجام نمیدن