از سر دل تنگی

يادداشتهاي پراكنده

آیت الله واعظ طبسی

همه میدانند آستان قدس رضوی بزرگترین سازمان اقتصادی ایران است البته نمی دانم در رتبه بندی جهانی در رتبه چندم از لیست سازمانهای اقتصادی قرار میگیرد و همچنین نمی دانم آیا آماری از داراییهایش موجود هست یا نه ، ولی بحث من چیز دیگری است .

سایت اطلاع رسانی آسان قذس رضوی نوشته است که تولیت آستان رفته دانشگاه امام هشتم و سخنرانی کرد .

تا اینجا همه چیز عادی بود ولی چند جمله از حرفهای ایشان ، حرف همه کارشناسان ، منتقدان و تمام کسانی که به کشور علاقه مندند توجه کنید :

١- به جای دادن شعار ، وعده های بیجا و امیدوار کردن بیهوده مردم ، واقعیت ها را ببینید و بر اساس آنها برنامه ریزی کنید .

٢- هر مدیری باید بداند سرگرم کردن مردم به شعارها ، خیانت به آنها و مصالح " ملی " است .

٣- کارها باید اصولی باشد ، پرداخت یک مبلغ نقدی به چند خانوار ممکن است مرهم کوتاهی بر مشکل باشد ، اما چاره کار نیست و باید آینده را دید که نفت نداریم .

حرفهایی بسیار ساده و کارشناسی که حتما بارها از اشخاص دیگری هم شنیدید ولی اهمیت موضوع اینجاست که این حرفها را یکی از سران روحانی کشور فرمودند و اگر ایشان مشکل را پیدا کردند و باور دارند چرا کاری نمی کنند ؟ چرا روز به روز اوضاع بد تر میشود ؟ آقایان روحانیان منتظر چی هستند ؟ فکر میکنند وضع امروز می تواند تا سالیان سال ادامه داشته باشد ؟ آیا نمی دانند فشار اقتصادی ،" فقر " را به دنبال دارد و فقر " ایمان " را از بین می برد ؟  

اگر آقایان روحانی ، امروز به فکر نباشند فردا دیر است و وقتی هم " دیر " شود ملامت خواهند شد که " دین با حکومت سازگار نیست " و مشکل تر از همه باید جوابگوی پیروان مذهب شیعه باشد که از اعتبار توان مدیریتی آن کاسته خواهد شد . 

یا خواهند گفت که " اینها اینکاره نبودند " و ... سال مردم را فدای ناتوانی و بی برنامگی خودشان کردند " ، تاریخ بی رحمانه قضاوت خواهد کرد و بد و خوب این حکومت را در پرونده روحانیان خواهد نوشت و آن روز جای پاسخ دادن و سخنرانی کردن و نمایش دادن نیست .

+ سید جلال حسینی آجی بوزایه ; ٥:٠۸ ‎ب.ظ ; ۱۳۸٩/۸/٧
comment نظرات ()