از سر دل تنگی

يادداشتهاي پراكنده

تعطیلی ها و برنامه ریزی ما

ما دو نفرداشتیم که خیلی با هم رفیق بودند واز قضا یکی لکنت زبان داشت ودیگری هم نیمه کر بود یعنی گوشش سنگین بود .

آن که لکنت زبان داشت جمله ای را که می خواست بگوید با هزار زور و زحمت میگفت و دوست نیمه کرش سرش را کج می کرد و می گفت " ها " و روز از نو وروزی از نو .

این راگفتم تا جریان تعطیلیها را توضیح دهم که ما با هزار زحمت میگوییم تعطیلی زیاد است ولی چه سود .

از چند سال پیش یک اصطلاحی وارد زبان ما شد به نام " کارگروه " ، منظورشان انشالله "گروه کاری " است که باید از عده ای کارشناس خبره و زبده تشکیل شده باشد ، امیدوارم یک گروهی هم تشکیل شود در مورد تعداد روزهای تعطیل ما وگزارشی از نتیجه کارشان را بدهند نه اینکه بگویند نتیجه "خوبی " داشت .

از دیشب که از ولایت به طرف تهران حرکت کردیم از راه بندان معلوم بود که زیاد هم تعطیل نیست و مردم دنبال کار و زندگی خودشانند ولی من مانده ام که تعطیلی مراکز دولتی چقدر روی مصرف برق وگاز اثردارد که برای هر چیزی فورا دولتی ها مشمول رفاه می شوند و به جای اداره در خانه همان انرژی را مصرف می کنند .

امسال طبق تقویم باید تعطیلی های کمتری نسبت به سنوات قبل داشته باشیم ولی مشکل این است که تعطیلات غیر مترقبه در تقویم نیست .

هیچکس با رفاه و تفریح مردم مشکل ندارد ولی به شرطی که مملکت از کار نیافتد و کارکردن از ارزش نیافتد ، وظیفه دولت ایجاد شرایط کار است نه به علت برف و باران وگرما کار را تعطیل یا نیمه تعطیل کردن .

+ سید جلال حسینی آجی بوزایه ; ٥:٠٥ ‎ب.ظ ; ۱۳۸٩/٤/٢٠
comment نظرات ()