از سر دل تنگی

يادداشتهاي پراكنده

قانون

اول اینکه جناب رییس جمهور فرمودند مصوبه مجمع در مورد اختصاص ٢ میلیارد دلار ( ناقابل) به مترو را قبول ندارند و اجرا نمی کنند ، حالا مجلس شورا و شورای نگهبان و مجمع تشخیص و... مانده اند چکار کنند ؟

شما هم بنشینید و فکر کنید اگر فردا هر کسی زورش رسید بگوید قانون را قبول ندارم باید کجا شکایت برد ؟تا حالا که حداقل در حرف ، دولتها قانون را قبول داشتند مملکت این بود ولی حالا که مجری قانون روز روشن می گوید قانون را قبول ندارند ببینیم به کجا می رسیم .

دوم اینکه یک طلبه سیرجانی بعد از محاکمه شدن و زندان رفتن ، کوتاه نیامد و پیاده راه افتاد آمد تهران و الان ۴ ماه است که در حرم شاه عبدالعظیم است .

اعتراض ایشان هم به امور معمولی و رایج در مملکت مثل زمین خواری و... می باشد .

جناب وزیر دادگستری در باره ایشان فرمودند " شما برای من دعا کنید من برای ایشان "

واقعا موضوع چیست ؟ این که طلبه است و عامل آمریکا و اسراییل نیست پس چرا کسی به حرف  این بنده خدا گوش نمی دهد ؟

در آخر هم خداوند به همه کشاورزان برنجکار که در هوای بسیار گرم و در ماه رمضان مشغول درو برنج هستند و ناامید از قیمت فروش برنج آبروداری می کنند سلامتی و قوت بدهد .  

+ سید جلال حسینی آجی بوزایه ; ۱۱:۳٥ ‎ب.ظ ; ۱۳۸٩/٥/٢٧
comment نظرات ()

بحران

راستی فکر می کنید بحران به چه مشکلی یا به چه زمانی می گویند ؟

جنگ ، سیل ، زلزله ، ورشکستگی بانکها و شرکتها ، سقوط هواپیما ، خارج شدن قطار از ریل و.... ولی در کشور ما همینطور کشکی یکی سخنرانی می کند حرفی می زند ناگهان می شود " بحران " . باور نمی کنید سخنرانی مشایی را در نظر بگیرید یهو و بدون مقدمه مکتب جدید اختراع فرمودند " مکتب ایران " .

حالا چه چیزهایی این مکتب ایرانی را تشکیل داده است خدا می داند ، بعدها معلوم می شود . ولی معلوم نشد این نظریه از کجا پیدا شد ؟ اصلا چه نیازی است این نظریات را در سخنرانی های عمومی مطرح کنند واز فردا هم هزار دلیل بیاورند که منظور ما آنطور که شما معمولا می فهمید نبود .

نرخ بیکاری رسید به ١۴.۵ درصد ، این بحران نیست؟ تازه معنی "بیکار" هم خواندنی است .  چند نفر در این مورد  " نظریه " دادند ؟ بیکاری ام الفساد است ولی برای دولت انگار مشکلات مهمتری وجود دارد .  

یکی دیگه هم چند روز پیش گفت "سران فتنه" یک میلیارد دلار از آمریکاییها گرفته اند ، یک نفر از دادگستری مملکت نگفت مدرکش کو ؟ کی بود ؟ کی پولو خورد ؟ و .....

هفته پیش بعنوان همراه یکی رفته بودم دادسرای جنایی یافت آباد . اولین بار بود چنین صحنه هایی را می دیدم تعداد زیادی از کسانی که به جرمهای دزدی ، مواد مخدر ، قتل کلاهبرداری و.... درحالی که هر چند تا را به هم بسته بودند ( شما هم می توانید بروید ببینید ورود آزاد است )  توی پله ها و راه روها ولو بودند .

پرس و جو کردم تقریبا همه بیکار بودند و همه از طبقات مشخص جامعه و با سطح تحصیلات پایین و... این برنامه روزانه دادسراهای ماست ، حالا فکر کنید دولت می خواهد جمعیت را برساند به ١٢٠ میلیون . حالا که با ٧٠ میلیون آمار جرم و جنایت ، بیکاری ، مواد مخدر ، طلاق و سایر معضلات جامعه این طور است با این وضعی که پیش می رویم خدا می داند اگر مردم همیشه در صحنه دست به اقدامات خطرناکی بزنند و جمعیت را ببرند به اندازه کشور برادر پاکستان ، آنوقت سرنوشت پاکستان و بنگلادش و... منتظر ماست .

یاد مان باشد خدا " نان " می دهد ولی ما عرضه تنظیم توزیع نان را نداریم ، انسان بهتر است بی عرضگی خود را در مدیریت جامعه به گردن خدا نیندازد . بیکاری ، گرانی ، تورم ، مواد مخدر و... تقصیر خدا نیست ، اینها از عوارض بی برنامگی ما در توزیع نان اهدایی خداست . 

+ سید جلال حسینی آجی بوزایه ; ۸:٤۳ ‎ب.ظ ; ۱۳۸٩/٥/٢۳
comment نظرات ()

عوارضی

اگر از رشت به طرف نهران از مسیر جاده جدید ( اتوبان ) رانندگی کنید در امام زاده هاشم ٣٠٠٠ ریال پرداخت خواهید کردکه می شود عوارض اسنفاده از اتوبان ، که منطقی است ولی از منجیل ، چه از جاده قدیم بروید چه از اتوبان نرسیده به قزوین ١۵٠٠٠ ریال دیگر از شما خواهند گرفت ، این تمام کار نیست ورودی اتوبان تهران هم ٣۵٠٠ ریال دیگر باید پرداخت کنید .

١- در کدام کشور دنیا در یک مسیر ٢٠٠ کیلو متری ٣ بار عوارض می گیرند ؟

٢- در کجای دنیا فرقی بین جاده قدیمی و اتوبان نیست و از هر بطور مساوی عوارض می گیرند ؟

البته یاد حرف مرحوم مظفرالدین شاه قاجار افتادم که " الحمدالله همه چیزمان به همه چیزمان می آید "

+ سید جلال حسینی آجی بوزایه ; ۱٢:٢٦ ‎ق.ظ ; ۱۳۸٩/٥/۱٤
comment نظرات ()

ارمنستان

برای چندمین بار رفته بودم ارمنستان ، اما این بار کمی فرق می کرد باوربفرمائید آنقدر ایرانی بود که من برای پیدا کردن یک ارمنی مشکل داشتم جالب بود با همه فارسی حرف می زدیم چون مطمئن بودیم که ایرانی است .

این را می توانید تقریبا در تمام کشورهای همسایه ببینیم ، امارات ، ترکیه ، آذربایجان ، مالزی ، تایلند و....

من بیش از ٢٠ سال است به خارج کشور رفت و آمد دارم ، انواع مردم را بعنوان توریست و تاجر دیده ام ولی واقعا شرایط در حال عوض شدن است ، من نمی دانم روزانه چند هزار نفر برای گشت وگذار به خارج کشور می روند ولی اگر فقط هزینه های هر نفر را ١٠٠٠ دلار در نظربگیریم خواهیم فهمید چه پول کلانی را روزانه به حساب کشورهای دیگر می ریزیم .

راستی تا کی باید این فرار ارز و اعتبار و آبروی خودمان را نظاره گر باشیم ؟

آیا ماموریت ما ساختن کشورهای همسایه است ؟

یادتان است ترکیه و امارات چی بودید ؟ حالا آنها را می بینید ؟

منتظر باشید چند سال دیگر ارمنستان و آذربایجان را خواهید دید . 

+ سید جلال حسینی آجی بوزایه ; ۸:٥۱ ‎ب.ظ ; ۱۳۸٩/٥/۱٢
comment نظرات ()